Content Menu Submenu

Menu

Inhoud

Nieuws

AWVN: werkgevers genoodzaakt zorgtaken op te nemen in arbeidsvoorwaarden

11 oktober 2011

De groeiende krapte op de arbeidsmarkt noodzaakt werkgevers aandacht te hebben voor mantelzorgende werknemers. Werkgevers moeten daarom de arbeidsvoorwaarden hierop aanpassen. Dat zegt Hans van der Steen, directeur arbeidsvoorwaardenbeleid van werkgeversvereniging AWVN.

Aandacht voor mantelzorg in cao's
Van der Steen constateert dat inmiddels tien procent van de cao's aandacht heeft voor de vraag naar mantelzorg. 'En dat zal snel toenemen', zegt hij. Van der Steen stelt voor collectieve regelingen van seniorendagen om te zetten in de individuele budgetten. Daarmee kan de werknemer bijvoorbeeld informele zorgtaken op zich nemen.

Arbeidstekorten  
Hij wijst erop dat vooral in de Randstad allerlei sectoren al met arbeidstekorten te maken hebben. 'Er zijn honderdduizend vacatures die lastig vervuld kunnen worden'. De mogelijkheid van een nieuwe recessie zal een belangrijk thema zijn in het komende cao-seizoen. Het wordt belangrijker dan de loonvorming, zegt van der Steen. 'Er heerst in de samenleving angst voor bezuinigingen, verlies aan werk, de schulden- en eurocrisis. In reactie daarop moeten bedrijven de dialoog met hun werknemers zoeken'.

Bekijk ook:

Terug naar het overzicht

Op de kaart

Werk&Mantelzorg op de kaart

Praktijkverhalen

 
Richard Steenborg

‘Als je over mantelzorg begint, krijg je al minder knipperende ogen dan een paar jaar geleden’

Richard Steenborg
Voorzitter vakcentrale MHP

De erkenning

 

Organisaties die mantelzorgers faciliteren verdienen erkenning