Content Menu Submenu

Menu

Inhoud

Nieuws

CDA: kabinet heeft weinig oog voor zorgtaken van werknemers

13 december 2011

Het kabinet is teveel gefixeerd op werk en heeft te weinig oog voor zorgtaken, zegt Tweede Kamerlid Eddy van Hijum in de Volkskrant van 12 december.

Volgens hem verliest het kabinet sociale taken van werknemers, zoals mantelzorg en de opvoeding uit het oog. Niet alleen het kabinet heeft een blinde vlek voor de spanning tussen werk en privétaken; dat geldt ook voor de vakbeweging en de werkgevers, aldus van Hijum.

In spagaat
'Burgers worden in een spagaat gebracht. Steeds meer mensen ervaren spanning bij het combineren van arbeid met opvoeding en mantelzorg', zegt van Hijum.

Werkende mantelzorgers centraal zetten
Bij de begrotingsbehandeling van Sociale Zaken zal van Hijum deze week de combinatie arbeid en zorg centraal stellen. 'Deze kwestie moet hoger op de politieke agenda staan, aldus van Hijum. Speciaal vraagt hij aandacht voor werkende mantelzorgers. Samen met Ineke van Gent van Groen Links is van Hijum een initiatiefwetsvoorstel aan het voorbereiden. Dit om het makkelijker te maken voor werknemers om werk en zorgtaken te combineren. In dat wetsvoorstel wil hij het begrip mantelzorger verruimen, zodat meer mensen in aanmerking kunnen komen voor mantelzorgverlof.

Bekijk ook:

Terug naar het overzicht

Op de kaart

Werk&Mantelzorg op de kaart

Praktijkverhalen

 
Jolanda Holwerda

'Combinatie werk en mantelzorg is een taak voor werknemers, werkgevers en de overheid'

Jolanda Holwerda
Oprichter, uitgever en hoofdredacteur van Lof.

De erkenning

 

Organisaties die mantelzorgers faciliteren verdienen erkenning