Werk&Mantelzorg verzorgde de aftrap van het programma met een algemene introductie op het fenomeen 'mantelzorgvriendelijk beleid'. Daarna nam Menzis als ambassadeur voor het thema werk en mantelzorg het stokje over. Het thema speelt bij Menzis niet alleen onder haar verzekerden, ook is Menzis is als werkgever aan de slag om voor de eigen medewerkers maatregelen te treffen als zij geconfronteerd worden met langdurige zorgtaken.
Plan van aanpak
Na de pauze gingen de aanwezigen zelf aan de slag met het invullen van een plan van aanpak voor hun eigen organisatie. Zij probeerden antwoorden te formuleren op de vragen:
- wat kan ik doen vanuit mijn rol om draagvlak in de hele organisatie te krijgen
- hoe zorg ik dat de bewustwording op gang komt
- bij welk onderdeel van ons bestaande personeelsbeleid past het thema mantelzorg
- welke instrumenten van Werk&Mantelzorg kan ik in onze eigen organisatie gebruiken
De eerste activiteiten die de aanwezige P&O-ers willen oppakken zijn bijvoorbeeld:
- een artikel in het personeelsblad
- het onderwerp agenderen in een werkoverleg met alle P&Oers
- met medewerkers rond een bepaalde levensfase het thema bespreken
De gemeente Groningen heeft inmiddels een digitaal onderzoek onder een groot aantal medewerkers over het thema afgerond.
Bekijk ook






